Policia bullgare gjeti shtatë trupa në një pyll afër Sofjes

Policia Bullgare / Foto nga Denislav Stoychev / NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Policia bullgare gjeti shtatë trupa në një pyll afër Sofjes. Hetimi konfirmoi se kjo ishte një skemë funerali ilegale, një skandal që tronditi opinionin bullgar, shkruan BGNES .

Viktimat dyshohet se kanë vdekur për shkaqe natyrale. Më pas policia arrestoi një 51-vjeçar të akuzuar për mashtrim.

Policia bullgare pretendon se burri mori trupat nga shtëpitë e të moshuarve, gjoja për djegie dhe i varrosi në pyll në vend të tyre.

Nuk përjashtohet mundësia që autoritetet të gjejnë edhe disa trupa të tjerë.

Video e ditës