Vritet brutalisht reperi i famshëm amerikan: Gjendet në garazhin e hotelit pasi u qëllua

Chris King / Foto: Instagram / whoischrisking

Reperi Chris King vdiq në moshën 32 vjeçare në Nashville, Tennessee. Chris u plagos të shtunën rreth orës 2:30 të mëngjesit kur ishte me miqtë në një rrugicë, raportuan ata. media të huaja.

Siç thuhet më tej, tre burra iu afruan dhe u përpoqën t'i grabisnin, dhe me atë rast King dhe një burrë tjetër u plagosën. Sulmuesit u larguan dhe reperi u gjet në një garazh hoteli. Ai u dërgua menjëherë në spital, por aty ndërroi jetë.

Chris King ishte i njohur për muzikën e tij dhe përfshirjen në skenën e repit dhe vdekja e tij tragjike la një gjurmë të thellë në komunitetin e muzikës amerikane. Reperi ishte mik i ngushtë me këngëtarin Justin Bieber, si dhe me reperin Trippy Red dhe muzikantin Machine Gun Kelly, të cilët publikisht i dhanë lamtumirën e tij.

“Të dua vëlla. Kjo dhemb”, ka shkruar Justin Bieber.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës