Brnabiq: Jam gati të jap dorëheqjen në çdo moment

Ana Brnabic/ Foto EPA-EFE/Rafal Guz Nga Polonia

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka deklaruar sot se është e gatshme të japë dorëheqje nga posti i kryeministres në çdo moment.

- Duke pasur parasysh shkrimet e mediave manjate, sa për të qenë të qartë - unë jam i gatshëm në çdo moment të jap dorëheqjen si kryetar i qeverisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq e di këtë dhe për momentin refuzon. Ndoshta do të ndryshojë mendje – ka shkruar Brnabic në Twitter.

Ajo shtoi se nuk është kundër zgjedhjeve.

- Ju doni zgjedhje - nuk ka problem, ne jemi gjithmonë për zgjedhje. Sigurisht që i mbetem besnike Serbisë dhe presidentit Vuçiq – ka thënë ajo.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës