Një britanik siguroi strehim për një grua ukrainase: Ai la gruan dhe fëmijët për dhjetë ditë për shkak të saj

Toni Garnet
Tony Garnett dhe ukrainasja Sofia Karkadim / Foto: Printscreen / Facebook

Britaniku Toni Garnet, baba i dy fëmijëve, la gruan e tij Lorna për shkak të Sofia Karkadim, i cili erdhi të jetonte me ta për t'i shpëtuar luftës në Ukrainë. Sofia erdhi për të jetuar në Britaninë e Madhe në fillim të majit, dhe vetëm dhjetë ditë më vonë martesa në dukje e lumtur e Tony dhe Lorraine u prish sepse ai ra në dashuri me ukrainasin, sipas mediave britanike.

29-vjeçari i sigurimit, i cili jeton në Bradford, West Yorkshire, thotë se ra në dashuri me Sofia 22-vjeçare dhe dëshiron të kalojë pjesën tjetër të jetës me të.

Ajo iku nga Lviv dhe ra në dashuri me një britanik

Sofia iku nga Lviv dhe tha se i pëlqeu Toni herën e parë që e pa atë. Toni thotë se Sofia fillimisht u përgjigj në faqen e Facebook kur ai u ofroi strehim refugjatëve. Ai thotë se ai dhe Sofia kanë krijuar shpejt një marrëdhënie. Ai flet sllovakisht, kështu që e kishte më të lehtë të komunikonte me Sofjen, por gruaja e tij nuk e kuptonte se për çfarë po flisnin. Së shpejti, Toni dhe Sophia ranë në dashuri.

“Në shtëpi e kuptova se po gjenim justifikime për të prekur dhe për të qenë pranë njëri-tjetrit, po flirtonim, por asgjë më shumë nuk ndodhi në atë fazë”, tha Toni.

Toni thotë se ata nuk kishin në plan të dashuroheshin me njëri-tjetrin dhe se lidhja e tij me Sofinë shkaktoi një debat me gruan e tij.

Marrëdhënia me gruan e tij u përkeqësua papritur

“Kur u ktheva në shtëpi, Sofia ishte ajo që më përgatiti vaktin. Lorna u bë xheloze dhe filloi të pyeste veten pse Sofia më ndiqte gjatë gjithë kohës. Atmosfera u bë shumë e keqe dhe Sofia më tha se nuk e dinte nëse mund të vazhdonte të jetonte me ne.

Lorna dhe Sofia u grindën, për të cilën Toni tha - "Nëse ajo largohet, do të shkoj edhe unë". Çifti paketuan valixhet dhe u vendosën me prindërit e tyre.

Toni dhe Lorna janë bashkë për dhjetë vjet dhe ai thotë se ndihet keq dhe se ajo nuk është fajtore për ndarjen.

“Më vjen shumë keq për atë që po kalon Lorna. Nuk ishte faji i saj. “Kurrë nuk kemi menduar ta bëjmë këtë, nuk ishte planifikuar dhe nuk donim të lëndonim askënd”.

Video e ditës