Anglezët sulmuan një nga Ohri, policia i arrestoi

Dy të rinj britanikë janë arrestuar në Ohër, pasi kanë sulmuar një 48-vjeçar banues të qytetit, njofton MPB.

“Me datë 24.05.2022 rreth orës 20.00, zyrtarë policorë nga SPB Ohër kanë privuar nga liria KOG (21) dhe KK (29), të dy nga Britania e Madhe, pasi në rrugën “Naum Ohridski” kanë sulmuar fizikisht BN (48) nga Ohri. ”, tha policia.

Në njoftim thuhet se të dy janë ndaluar në SPB Ohër për procedurë të mëtutjeshme.

Video e ditës