Brentford poshtëroi United, duke i dhënë katër gola në një pjesë

Një fillim katastrofik i sezonit për Manchester United/foto: EPA-EFE/Peter Powell

Lojtarët e Manchester United përjetuan një poshtërim të vërtetë në turin e dytë në Premier League, duke humbur bindshëm 4:0 në vizitën në Brentford.

Për ta shtuar mjerimin e United, Brentford shënoi të katër golat në pjesën e parë dhe la të pastër “djajtë e kuq” pas dy xhirove në Premier League, pasi u befasua nga Brighton 1:2 në start.

Edhe pse Cristiano Ronaldo ishte në ekipin e parë të United, lojtarët vendas ishin skuadra më e mirë dhe ata patën "ndihmë të madhe" në shënimin e dy golave ​​të parë nga portieri i Manchester United, David de Gea.


Në minutën e dhjetë, Josh Dasilva gjuajti nga buza e zonës së rreptësisë, por një ndërhyrje katastrofike e De Geas, topi i të cilit kaloi nëpër duar, i dha epërsinë Brentford.
Reagimi katastrofik i De Geas dhe shokëve të tij nga mbrojtja është shfrytëzuar nga Matthias Jansen për të bërë 2:0 në minutën e 18-të.

Në fund të pjesës së parë, Brentford shënoi edhe dy gola, fillimisht Ben Mee në minutën e 30-të për të shënuar rezultatin 3:0 dhe rezultatin përfundimtar e shënoi Mbuemo në minutën e 36-të.

Futbollistët vendas “patën mëshirë” në pjesën e dytë, nuk shënuan gol, por as nuk lejuan që United të krijonte një rast të vetëm të rëndë shënimi.

Mançester Junajtid pas dy xhirove ka dy humbje në Premierligë dhe golavarazh 1:6, ndërsa në raundin tjetër e pret derbin më të madh anglez ndaj Liverpoolit.

Video e ditës