Bregalnica e filloi sezonin fitimtar, me një kthesë në tre pikë ndaj A. Pandev

Lojtarët e Bregalnicës festuan me 1:2 në vizitën e Akademisë Pandev në startin e sezonit të ri në Ligën e Parë të Futbollit, ndërsa i rikthyeri në elitën Silex ishte më i mirë se Rabotniçki me 2:0.

Pandevci ishte skuadra më e mirë në pjesën e parë dhe ndeshjen e mirë e kurorëzuan me golin e Dushan Jokoviqit në minutën e 16-të.

Por gjërat ndryshuan në pjesën e dytë, kur Bregalnica shënoi dy gola për vetëm katër minuta dhe bëri një kthesë me vlerë tre pikësh. Fillimisht rezultatin e barazoi Darko Dodev me një goditje të shkëlqyer në minutën e 62-të, e më pas Aleksandar Risteski shënoi për triumf.

Në duelin mes ish-kampionëve, Silex i rikthyer në elitë, ka mposhtur Rabotniçkin me rezultat 2:0 falë golave ​​të Arsen Llaramarit dhe Filip Stojçevskit në pjesën e dytë.