Bradley: Skupy ka treguar se ka cilësi, duhet të jemi të kujdesshëm

Foto: www.shamrockrovers.ie

Menaxheri i Shamrock Rovers, Stephen Bradley, thotë se lojtarët e tij duhet të jenë të kujdesshëm në ndeshjen e dytë kundër Skupy, pavarësisht se kanë epërsi me dy gola.

Në ndeshjen e parë të raundit të tretë kualifikues për kualifikim në Europa League, Shamrock fitoi 3:1 në Dublin.

- Ishte e rëndësishme të vija këtu me një avantazh, goli i tretë mund të ishte vendimtar. Mendoj se disa herë ishim të mirë në sulm. Më pas Shkupi ka hyrë shumë mirë në pjesën e dytë, ka marrë përsipër lojën dhe ka zgjatur 20 minuta. Për ne ishte e rëndësishme të fitonim në stadiumin tonë. Një gol në sulmin e fundit të një ndeshjeje në Evropë është shumë i rëndësishëm. Duhet të jemi të kujdesshëm, synimi ynë është të fitojmë edhe ndeshjen e dytë. Duhet të shkojmë në lojë me mentalitetin e duhur dhe të fitojmë. Pres që ata të jenë të rrezikshëm, të rrezikojnë më shumë dhe të sulmojnë. Skupi tregoi se ka kualitet në pjesën e dytë në Irlandë, jam i sigurt se do ta përsërisin këtë - tha Bradley në konferencën për media.

Ndeshja mes Shkupit dhe Shamrock do të luhet nesër në mbrëmje nga ora 21:XNUMX në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”.

Video e ditës