Braziliani Gonsalves kaloi dy vite në fanellën e Shkendijës

Wagner Gonsalves do të rifreskojë sulmin e FC Shkendija/Foto: kfshkendija.com

Shkendija promovoi një tjetër përforcim veror, 26-vjeçari do të jetë në pjesën e sulmit Wagner Gonsalves.

Braziliani, i cili më parë ishte pjesë e Dnipro ukrainas, ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me “kuqezinjtë” tetovar.

Ai këtë vit nga marsi deri në qershor ka luajtur si huazim në radhët e skuadrës gjeorgjiane Dila Gori.

– I emocionuar që jam në Tetovë dhe do të luaj për Shkendijen. Ky klub bën një ekip me cilësi të lartë dhe jam i lumtur që jam pjesë e tij. Shkendija ka shumë lojtarë cilësorë dhe luan futboll të shpejtë dhe kjo më përshtatet në pjesën sulmuese. Unë jam një lojtar që jap gjithmonë maksimumin dhe besoj se me ndihmën e shokëve të skuadrës do t'ia dalim dhe kështu do t'i gëzojmë tifozët tanë - thotë Gonsalves.

Është përforcimi i pestë për klubin pas Bashkim Veliut, Davor Taleskit, Vlatko Stojanovskit dhe Reprezentuesi çek Jan Vodra.

Kujtojmë se FC Shkendija këtë verë do ta përfaqësojë Maqedoninë në skenën ndërkombëtare. Të enjten (7 korrik) në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues në Lidhja e Konferencave në Shkup me fillim nga ora 18.00 do të luajë kundër Ararat Jerevan nga Armenia.

Video e ditës