Brazili mund të luajë pa portier

Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Brazili me fitoren e sotme ndaj Zvicrës (1:0) siguroi kualifikimin në fazën e XNUMX-të.

Në turin e parë brazilianët mundën Serbinë me 2:0 dhe me gjashtë pikë do ta presin me qetësi ndeshjen ndaj Kamerunit dhe pas ndeshjes së sotme “Karioki” barazoi. një rekord i parë vetëm në Kupën e Botës 1998.

Sipas statistikave zyrtare, në dy ndeshjet e para, Serbia dhe Zvicra nuk kanë bërë asnjë goditje brenda rrezes së portës së Brazilit. Së bashku Serbia dhe Zvicra patën tetë goditje në portë për Brazilin, por asnjë nga ato goditje nuk shkoi në portë.

Më parë kjo ndodhi vetëm në Kupën e Botës në 1998 kur Franca nuk lejoi një goditje në portë në dy raundet e para.

Video e ditës