Bravo: Ivanovski kalon në raundin e dytë të Wimbledonit në garën për të rinj  

Foto: facebook.com/Makedonski-tenis

Tenisti i talentuar maqedonas, Kalin Ivanovski siguroi një vend në raundin e dytë të Wimbledon në garën për juniorë, pasi festoi me një kthesë. Ivanovski në turin e parë fitoi me 3:6,6, 4,6:2, XNUMX:XNUMX ndaj tenistit vendas Luka Pou.

Tenisti anglez bëri dy break në setin e parë dhe arriti të kalojë në epërsi 0:1 në sete pa probleme të mëdha. Në setin e dytë, Ivanovski menjëherë bëri një break, por më pas lejoi kundërshtarin që t'i hiqte dy herë shërbimin dhe të priste me 2:4. Por më pas, Ivanovski u zgjua, filloi të luajë në mënyrë fantastike dhe fitoi katër ndeshje radhazi për 6:4 dhe barazoi në 1:1 në sete.
Ivanovski ishte i shkëlqyeshëm edhe në setin e tretë, të cilin e fitoi me 6:2 dhe siguroi një vend në turin e dytë, ku do të luajë me më të mirën e duelit të 11-të, meksikanin Pacheco-Mendez dhe Basile nga Brazili.

Video e ditës