Borisov: Unë shoh një përpjekje për ta kthyer Maqedoninë nën ndikimin rus

Bojko Borisov / AFP / Profimedia

Derisa t'i gjejnë fajtorët dhe t'i nxjerrin para drejtësisë, ne do të insistojmë për këtë, thotë kreu i GERB-it, Bojko Borisov dhe tha se sulmi ndaj Hristijan Pendikov minon përpjekjet e mëdha të Bullgarisë për hyrjen e Maqedonisë dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Megjithatë, këtu shoh një përpjekje për ta kthyer Maqedoninë e Veriut nën ndikimin rus, qëllimisht, dhe kjo po bëhet në mënyrë shumë aktive. Në asnjë rrethanë nuk duhet të mashtrohen. Gjëja më e mirë për Bullgarinë është që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë në Bashkimin Evropian dhe NATO, shtoi Borisov.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës