Boris Novkovic divorcohet për herë të katërt

Instagram

Këngëtarja kroate e estradës Boris Novkoviq divorcuar për herë të katërt. Boris dhe modeli dhe modeli i tij 25 vjet më i ri Iris Wolf Pak vite më parë ata u përballën me krizën e parë në martesë, për të cilën këngëtarja dha një deklaratë të shkurtër në publik.

"Ne po përpiqemi ta shpëtojmë këtë në mënyrën tonë," tha atëherë Boris Novkoviç në një deklaratë për mediat.

Menjëherë pas shpërthimit të pandemisë, çifti njoftoi se e kishte kapërcyer krizën dhe ishin në pritje të një fëmije të dytë. Në vitin 2021, Iris dhe Boris u bënë prindër për herë të dytë dhe patën një djalë, Neo, pas një vajze, Si, e cila lindi në 2019. Megjithatë, pavarësisht përpjekjeve të tyre, çifti vendosi t'i jepte fund martesës.


Mediat kroate shkruajnë se mbiemri Novkovic është “zhdukur” nga kutia postare në ndërtesën ku banon Irisi, ndaj tani vetëm Wolf qëndron në këmbë.

“Nuk dua të flas për jetën private”, tha Boris për portalin 24sata.hr.

Boris postoi foton e fundit të përbashkët me gruan e tij në Instagram në fillim të vitit 2020. Çifti nuk ndiqet as në rrjetet sociale, ndërsa që nga janari i vitit 2020 këngëtari nuk është shfaqur në publik me gruan e tij. Para Wolff, Boris ishte martuar tre herë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga showbuzz.hr (@showbuzzhr)


E para që ia fitoi zemrën ishte aktorja kroate Bojana Gregorić Vejzović, me të cilën u martua në vitin 1992. Megjithatë, pas pesë vjetësh, ata u divorcuan.

Kumbari i kësaj dashurie rinore ishte gazetari kroat Ivo Pukanić. Bojana atëherë ishte një balerinë profesioniste dhe ishte 20 vjeçe, kurse Borisi pesë vjet më i madh tashmë po pushtonte publikun me hitin e tij të madh “Kuda idu izgubljene devojke”.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga RTL Show (@ rtl.show)


Për herë të dytë u betua për dashuri të përjetshme me gazetaren Lucija Matić. Ajo ka me vete djemtë Noah dhe Bono. Ndërsa Lucia ishte shtatzënë me djalin e tyre të dytë, Boris ra në dashuri me piktoren Iva Visosevic. Këngëtari i ka rrëfyer Lucias romancën e tij me një grua tjetër dhe shumë shpejt u largua nga foleja e tyre familjare dhe u bë banues.

Për të tretën herë është përleshur me Ines Katic. Ata u martuan fshehurazi në verën e vitit 2016 në Novalja. Megjithatë, ata u divorcuan pas tetë muajsh.

Një nga katër fëmijët e Boris Novkoviç quhet Si, dhe më i vogli mori emrin më unik

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës