Boki 13 është liruar për mjekim shtëpiak

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

I dënuari Bojan Jovanovski-Boki, 13 vjeç, është liruar, mëson Sloboden Pechat nga burime gjyqësore.

Jozyrtarisht, shkak ka qenë gjendja e keqe shëndetësore, për të cilën Gjykata Penale ka marrë raporte mjekësore nga disa mjekë dhe klinika ku deri më tani trajtohej Boki 13.

Kjo do të thotë se Boki 13 do të vazhdojë të trajtohet nga liria. Jovanovski para disa muajsh iu nënshtrua një operacioni të vështirë ku iu hoq 90% e stomakut.

Avokati Vladimir Tufegdzic konfirmoi se ata e morën vendimin, i cili beson se është i vonuar, por ende i drejtë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës