Boymacaliyev: Javën e ardhshme presim edhe 120.000 formularë pasaportash

Pasaporta / Foto EPA / GEORGI LICOVSKI

Zëvendësministri shtesë i Punëve të Brendshme Mitko Boymacaliyev njoftoi se do të ketë pasaporta për të gjithë.

– Nuk bëhet fjalë për ndonjë sabotim në Ministrinë e Punëve të Brendshme. 50.000 pasaporta kanë ardhur pikërisht në ditën e dorëzimit të postit në MPB, javën e kaluar kanë ardhur edhe 20.000 pasaporta, të enjten ose të premten duhet të marrim një numër prej 100.000 pasaportash dhe javën e ardhshme 120.000 të tjera. Me ata formularë që kanë ardhur dhe ata që do të vijnë, plotësohet nevoja e MPB-së për t'u takuar me qytetarët dhe për t'u nxjerrë dokumentet që u nevojiten deri në dërgesën e radhës prej 300.000 mijë formularësh që do të mbërrijnë në qershor - tha deputeti shtesë. Ministri i Brendshëm në qeverinë teknike, Mitko Bojmacaliyev, mysafir në TV21.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës