Një pasuri aromash në një filxhan - zbuloni tërheqjen e plotë të verës së zier

verë e mulled
Foto: Pixabey

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të përfunduar një ditë dimri me një dozë relaksi dhe një përzierje simpatike shijesh - vera e zier mund të bëjë shoqërinë tuaj të zakonshme me disa truke të lezetshme dhe të lehta.

Historia e verës së zier, si dhe më shumë se çdo gjë tjetër në lidhje me të, daton që nga grekët dhe romakët e lashtë. Grekët filluan ta përgatisin për të shpëtuar mbetjet e verës nga kalbja duke shtuar erëza të ndryshme. Traditën e morën dhe e vazhduan romakët, veçanërisht pas hapjes së tregtisë me Azinë, dhe në Perandorinë Romake mbërritën erëza të ndryshme ekzotike. Përveç mbrojtjes nga kalbja, romakët pinin verë të zier për t'u ngrohur gjatë pushtimeve të gjata. Një nga recetat e para për këtë pije përmendet në kuzhinierin Apicha. Përfshin një përzierje verë dhe mjaltë që nxehet, e ndjekur nga erëza si piper, gjethe dafine, hurma dhe shafran.

verë e mulled
Foto: Pixabey

Versione të verës së zier

Si një mënyrë e shkëlqyer për t'u ngrohur, popullariteti i verës së zier u rrit deri në Mesjetë, për të arritur kulmin e saj në epokën viktoriane. Më pas filloi të shoqërohej me Krishtlindjet. Fakti që Charles Dickens përfshiu një recetë për verë të zier në historinë e tij të Krishtlindjeve tregon se sa popullor ishte ai. Në atë kohë u shfaqën versione të tjera të kësaj pije, si dreri gjerman dhe murrizi skandinav.

verë gëlqereje
Foto: Pixabey

Bëhuni të pasur me erëza

Sot vera e zier është një pije e pashmangshme festash që vjen në shumë versione. E zezë, e bardhë, e përmirësuar nga një pije e fortë, ka vërtet shumë versione. Shija e verës së zier do të jetë më e mirë sa më e mirë të jetë vera, por mos u shqetësoni nëse keni një version më të lirë. Erëzat mund t'i kombinoni sipas dëshirës, ​​por ato zakonisht përbëhen nga karafil, kanellë, kopër dhe lëkurë portokalli. Ju mund ta thjeshtoni të gjithë procesin duke blerë një përzierje të gatshme erëzash për verën e zier.

verë e mulled
Foto: Pixabey

Përgatitni atë që është e veçantë

Për sa i përket përgatitjes, recetat janë të shumta dhe ne ju sugjerojmë dy versione. Tradicionalja përfshin verë të kuqe, sheqer, karafil, kopër, kanellë, mollë dhe portokall. Përgatitet duke ngrohur fillimisht mollën duke shtuar erëza dhe ujë. Më pas shtoni verën, sheqerin dhe portokallin dhe lërini të ziejnë. Më pas fikeni, lëreni të qëndrojë për pesë minuta dhe pija juaj është gati.

verë e mulled
Foto: Pixabey

Përveç erëzave, verës së zier i pëlqen edhe shijet e frutave, ndaj përgatitni një variant interesant me boronicë. Përveç verës, sheqerit, kanellës dhe karafilit, do t'ju duhet lëng boronicë, boronicë dhe liker ose raki boronicë. Ziejini boronicat, lëngun e boronicës dhe erëzat për 20 minuta në zjarr të ulët, më pas shtoni verën, lëreni të ziejë dhe hiqeni nga zjarri. Lëreni për pesë minuta, shtoni raki ose liker dhe shërbejeni në gota.

verë e mulled
Foto: Pixabey

 

Video e ditës