Trashëgimtarja e pasur ka abuzuar seksualisht me një djalë 14-vjeçar katër herë brenda një dite

Foto; Printscreen/Instagram

Savannah Daisley (45) është një trashëgimtare e pasur australiane që zotëron kuaj, dhe tani ajo po përballet me akuzat për shfrytëzim seksual të një djali 14-vjeçar, katër herë në një ditë!

Daisley u paraqit në gjykatë në Sydney me akuzën e abuzimit seksual të fëmijëve dhe gjykatësit Jacqueline Milledge refuzoi ta lironte me kusht për shkak të "akuzave mjaft shqetësuese".

Nëna e dy fëmijëve dhe vajza e një kultivuesi të famshëm australian të kuajve Ross Daisley, mohon kategorikisht të gjitha akuzat dhe deklaron se nuk është fajtor. Raportet e policisë thonë se Daisley abuzoi seksualisht me një djalë të mitur katër herë brenda një dite vitin e kaluar, deri në orën 17:XNUMX. Nuk është e qartë nëse ata njiheshin më parë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga zonja ESR (@esrhine)


Avokati i të pandehurit pohoi se akuzat ndaj klientit të tij ishin “pa inat” dhe se ishte një “betim kundër betimit”, transmeton “New York Post”. Megjithatë, prokurori Daniel Richardson pretendon se provat ekzistojnë dhe se oficeri i tha atij për një kasetë të një telefonate me Savannah Daisley, në të cilën ajo dyshohet se pranon se e ka puthur adoleshentin.

Richardson tha gjithashtu se videoja zbuloi se Daisley e mbante mend pak incidentin sepse ajo dyshohej se ishte e dehur në atë kohë.

"Ajo thotë: "Mendova se do të thërrisnit policinë për mua, mendova se e vendosëm në një kuti të vogël dhe e hodhëm thellë në det." “Oficeri i policisë më tha se telefonata ishte e keqe për të. Faktet janë se ajo ka bërë rrëfime që janë regjistruar në bisedë telefonike dhe kjo është një çështje mjaft e rëndë”, tha prokurori.


Profili i Daisley në Instagram tani është fshirë, por mediat australiane kanë fotografi të postimeve të saj në të cilat ajo pretendon se ka qenë esëll për 223 ditë. Ajo ka treguar në Instagram se nuk është më me partnerin e saj prej tetë vitesh.

Babai i saj i famshëm ofroi të paguante 10.000 dollarë që gjykata t'i jepte vajzës së tij lirimin me kusht, por gjykata e refuzoi atë ofertë. Kështu Daisley qëndron pas hekurave deri në seancën e ardhshme gjyqësore, e cila është caktuar për në 23 gusht.

 

Video e ditës