Bodybuilderi Zoran Lazarevski-Paljo: Më raportuan rrejshëm se kam qëlluar me pushkë ajrore një qen të pastrehë nga një tarracë në Shirok Sokak

Zoran Lazarevski - Paljo, trajner dhe bodybuilder i njohur i fitnesit, si dhe ish-kandidat për kryetar të Komunës së Manastirit, thotë për “Sloboden Pechat” se është raportuar rrejshëm se gjoja ka qëlluar me pushkë një qen endacak nga tarraca e tij. Shirok Sokak.

Ngjarja është regjistruar në buletinin e MPB-së, por Lazarevski ndonëse është raportuar, thotë se ka alibi: në atë moment nuk ka qenë në shtëpi, por ka qenë me tre shokë për kafe.

- Ky është supozimi i tyre, se unë kam qëlluar. Edhe unë u habita. Në atë kohë isha me tre shokë për kafe. Nuk kam qenë në shtëpi në momentin e të shtënave. Është e vërtetë që gruaja ime ka traumë nga një qen që e kafshoi. Është problem i madh në Manastir, nuk na zë gjumi sepse jetojmë në qendër të Shirok Sokakut. Kushdo që kalon pranë, qofshin grup më të madh, turistë, ose çiklistë, paketat i lëshohen. Ky është një problem i tmerrshëm në Manastir. Ka tufa të tëra qensh. Në katin e poshtëm, në butik është një shitëse, që i do kafshët, i ushqen dhe i mbledh. Nuk ka problem. Por kur ajo shkon në shtëpi pas punës, ne nuk mund të flemë, nëse ajo i do aq shumë, le t'i marrë në shtëpi. Ose ka shoqata për mbrojtjen e kafshëve dhe le t'i çojnë në spital. Ky është një problem i tmerrshëm. Nëse do të qëndronin të qetë, nuk do të kishte asnjë problem. Por ata sulmojnë, njerëzit sulmojnë, fëmijët sulmojnë. Ndonëse e gjithë kjo është një problem i madh, unë nuk jam budalla që të dal në ballkon në mes të ditës dhe të gjuaj një pushkë si budalla. Nuk kam qenë as në shtëpi, as kam bërë një gjë të tillë, ka thënë Lazarevski për “Sloboden Pechat”.

Ai thotë se është raportuar rrejshëm dhe këtë e ka thënë në stacion kur është marrë në pyetje nga policia.

Meqenëse u grinda me shitësen, ajo supozoi se unë e kisha qëlluar me ajër dhe më raportoi. Kur kjo të përfundojë, nëse do të ketë një gjyq, unë do të paraqes kallëzim të rremë dhe shpifje. Edhe unë jam i habitur dhe shokët e mi, edhe shefi i kafenesë dhe kamarierët, se isha duke pirë kafe me ta dhe ata nuk e kuptojnë si mund të jem në dy vende në të njëjtën kohë. Nuk kanë dëshmitar, nuk kanë kamera, nuk kanë asgjë. Nëse një person si unë do të shfaqej në ballkon, si nuk mund ta shihte askush? Është një gjë anormale. Jetojmë në kohë të trazuara dhe nuk mund t'i kuptoj më, kjo është një mrekulli, shtoi Lazarevski.

Ai ka dhënë një deklaratë në komisariat.

- Unë nuk e kam problem me policinë, duhet të veprojnë me kallëzim, ndoshta 12 policë dhe inspektorë ushtrojnë tek unë. Nuk kam pasur asnjë problem më parë, as zënkë, as nuk kam shkelmuar ndonjë qen në rrugë, madje kushedi sa herë u lë ushqim, shtoi ai. 

Ndryshe, SVR Manastir ka bërë të ditur se kanë marrë kallëzim se 63-vjeçari Z.L. nga Manastiri dyshohet se ka qëlluar nga ballkoni i shtëpisë së tij në Shirok Sokak me pushkë ajrore në një qen endacak që ndodhej në rrugë. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës