Manastiri që u helmua në një kafene është stabil, por mjekët frikësohen se gjendja e tij mund të përkeqësohet.

Foto: Peter Griffin

Manastiri aktualisht është në gjendje stabile ka pirë një gërryes që i është dhënë në vend të ujit mineral në një kafene. Ai ndodhet për të tretën ditë në Klinikën e Toksikologjisë dhe mjekët janë duke e përcjellë nga afër gjendjen e tij.

Siç tha sot drejtori i klinikës, Ridvan Bajrami, pacienti është pranuar në gjendje të rëndë. Ai shtoi se ekziston mundësia që gjendja e tij të përkeqësohet.

-U kryen ekzaminime endoskopike të cilat rezultuan se trakti i sipërm i tretjes ishte i dëmtuar. Do të shohim në ditët në vijim se si do të zhvillohen gjërat, sepse është një patologji në zhvillim. Dëmi nuk është akut, por është në zhvillim – tha drejtori.

Klinika thotë se për momentin pacienti ka parametra vitalë të qëndrueshëm. Ai ankohet për dhimbje, por mjekët thonë se në situata të tilla dhimbjet janë normale. Ai po merr terapi për intoksikim korroziv dhe priten rezultatet nga Instituti i Mjekësisë Ligjore, ku po bëhen analizat.

Manastiri është helmuar kur ka pirë tretësirë ​​për larjen e enëve në një kafene, pasi ka kërkuar një gotë me ujë të thartë.

“Kam pirë një gllënjkë dhe menjëherë ndjeva se nuk ishte ujë”: Pacienti i helmuar me agjent gërryes shtrohet në Toksikologji

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës