Bitcoin po rimëkëmbet, me vlerë rreth 25.000 dollarë përsëri

Bitcoin. / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Në orën 15:30 të ditës së sotme, Bitcoin u vlerësua në 24.782,22 € në bursën më të madhe në botë të kriptomonedhave Binance. Vlera e kriptomonedhës është rritur me rreth 1,17 për qind në 24 orët e fundit.

Bitcoin është rikthyer në një rritje të butë pas një kohe të gjatë dhe po rimëkëmbet ngadalë pas goditjes së padive nga rregullatorët amerikanë (SEC) kundër shkëmbimeve më të mëdha të kriptove Binance dhe Coinbase.

Vëllimi i përgjithshëm i tregtimit të Bitcoin në 24 orët e fundit është 11,13 miliardë euro, që është më pak se dje.

Vlera e kriptomonedhës yttrium u rrit 0,39 për qind në 1.719,79 euro, ndërsa Binance Coin (BNB) ra 0,56 për qind në 244,96 euro.

Përveç Bitcoin (BTC), Yttrium (ETH), Binance Coin (BNB), Ripple (RCP) ose Og (OG) janë më të tregtuesit sot.

Kriptovalutat og, scrt dhe iq po shohin aktualisht rritjen më të lartë sot.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës