Bitiqi beson se njëri nga kandidatët për kryetar të LSDM-së nuk e ndan ideologjinë socialdemokrate

Fatmir Bitici - LSDM/ Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, deputeti Fatmir Bitici thotë se njëri nga kandidatët për kryetar të partisë ka bojkotuar më parë, nuk ka përkrahur aktivitetet e partisë dhe nuk i ndan vlerat socialdemokrate. Ai vetë ka menduar të kandidojë për kryetar të LSDM-së, por ka vendosur që partia të mos ketë nevojë për ndarje shtesë.

Besoj se fushata zgjedhore për president nuk po shkon në mënyrën më të mirë sepse jo të gjithë pjesëmarrësit në fushatën zgjedhore besojnë plotësisht në vlerat dhe ideologjinë e LSDM-së dhe harrojnë se kjo nuk është një betejë personale. Kjo është një betejë për partinë, për një parti shtetformuese që ka treguar ndër dekada se kujdeset për të gjithë, tha Bitici.

Ai nuk tha se kë do të thoshte.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës