Bill Clinton ka rezultuar pozitiv me koronavirus

Bill Clinton / Foto: MIA

Ish President i SHBA Bill Klinton njoftoi se është pozitiv me Covid-19 dhe se ka simptoma të lehta.

“Jam mirënjohëse që jam vaksinuar dhe imunizuar, gjë që e bëri rastin tim të butë dhe u bëj thirrje të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, veçanërisht kur kalojmë në muajt e dimrit”, shkroi Clinton në Twitter.

Ish-presidenti 76-vjeçar u shtrua në spital vitin e kaluar për shkak të një infeksioni urinar që u përhap në gjakun e tij. Ai gjithashtu kishte një operacion të katërfishtë të bajpasit të zemrës në 2004 dhe dy stente në 2010.

Clinton është presidenti i fundit i SHBA-së që u infektua me koronavirus. Presidenti aktual Joe Biden u infektua këtë verë dhe paraardhësi i tij, Donald Trump, ishte pozitive në tetor 2020. Ish presidenti Barak Obama, gjithashtu kishte një rast të lehtë në fillim të këtij viti.

Video e ditës