BiH është sfida e parë për volejbollistet maqedonase në Ligën e Argjendtë Evropiane

Volejbollistet maqedonas sulmojnë triumfin në Shkup kundër BiH / Foto: facebook.com/volleyballmkd

Sot me fillim nga ora 20.15:XNUMX në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski” – Shkup ekipi maqedonas i volejbollit për meshkuj do të luajë kundër Bosnjë dhe Hercegovinë në ndeshjen e parë të Liga Evropiane e Argjendtë.

Federata e Volejbollit të Maqedonisë njofton se hyrja për ndeshjen e sonte është falas për të gjithë adhuruesit e volejbollit dhe sportit.

Në kuadër të grupit tonë “B” të martën përzgjedhja e Rumania triumfoi në vizitën në Shqiperia me 1: 3 (19:25, 21:25, 27:25, 14:25).

Pikërisht kundër volejbollistëve më të mirë shqiptarë, provuam dy herë në Mavrovë para se të vinim në Shkup. kishim gjysmë suksesi nga fitorja dhe disfata.

Kapiteni Nikola Gjorgiev nuk e nënvlerëson skuadrën boshnjake, premton se bashkë me kolegët e kombëtares do të luftojnë për çdo top, për çdo pikë.

Ne ishim të dytët në Ligën Evropiane tre herë në 2015, 2016 dhe 2017 dhe fituam medaljen e bronztë në 2014. Vitin e kaluar humbëm në finalen e Ligës së Argjendtë Evropiane nga përzgjedhja e Danimarkës me rezultat 1:3 në Strumicë.

Video e ditës