Bukuroshja e përjetshme: Është publikuar lista e 80 aktoreve më të bukura të të gjitha kohërave

Foto: Profimedia/EPA/Profimedia

“Bukuria është në syrin e shikuesit” dhe është me të vërtetë, por kur bëhet fjalë për personazhet publike, prej dekadash publikohen listat me më të bukurat, më të pashmit dhe ato me fytyrën apo trupin më të përsosur.

Kështu, në llogarinë e organizatës në Twitter Bota e Statistikave, është publikuar lista me 80 aktoret më të bukura të të gjitha kohërave.

Sipas të dhënave të tyre, aktorja më e bukur e të gjitha kohërave është e ndjera Grace Kelly, një aktore hollivudiane e cila u martua me Princin e Monakos.

Nëse duhen besuar statistikat, prapa Grace Kelly: Monica Bellucci, Odette Annable, Jacqueline Bisset, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Scarlett Johansson, Brigitte Bardot, Ava Gardner dhe Elizabeth Hurley.

Foto: Audrey Hepburn / Brigitte Bardot / Ava Gardner – Profimedia
Foto: Charlize Theron- EPA/ Maryam Utherly- Instagram/ Megan Fox- EPA

Dhe ndërsa disave iu pëlqeu lista, të tjerë nuk u pajtuan fare me të.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës