Besija Ilyazi thirri një gazetar në zyrë dhe tha se "Dr. Niko Bejarovski është mjek i kohës së shokut Tito"

Besia Ilyazi / Foto: “Shtypi i Lirë” / Dragan Mitreski

Pas ndalimit të kontaktit të mjekëve me media dhe mbajtjes së konferencave për media, sot drejtoresha ekonomike e Klinikës së Toksikologjisë, Besia Ilyazi, ka thirrur në zyrë një gazetare dhe ka dhënë një deklaratë në të cilën ka theksuar se “Dr. Niko Becjarovski është mjek nga koha e shokut Tito”.

- Nga disa mjekë që nuk janë më shumë se pesë apo gjashtë, shpërndahen të pavërteta në media. Ata janë të njohur në publik për skandale dhe dezinformata dhe quhen mjekë në Facebook sepse kalojnë orarin e punës në rrjetet sociale gjithë ditën dhe nuk bëjnë asgjë. Koha e Niko Beçarovskit, mjekut nga koha e shokut Tito ka kaluar dhe ai nuk mund të pajtohet me këtë realitet. Prandaj krijon vazhdimisht konfuzion në publik. Urdhrat dhe rendi i ri që kam vendosur e shqetësojnë atë dhe klanin e tij të cilët janë mësuar të punojnë sipas zakoneve të tyre, tha Ilyazi.

Ajo shtoi se drejtori i shkarkuar Dr. Danil Petrovski e punësoi nusen e tij një ditë para se ajo të bëhej drejtore organizative.

- Si mundi të punësonte nusen e tij në 13 shkurt 2024, një ditë para se të merrja detyrën dhe nuk pati mundësi të punësonte biologun dhe 18 personat që janë punësuar prej vitesh këtu? I ka shkelur të gjitha normat ligjore, i ka mbajtur në punë pa kontrata dhe pa rroga, i ka detyruar të kryejnë detyrën dhe kështu ka vazhduar deri në ardhjen time. Tani që ne e kemi zgjidhur problemin e tyre, është bërë një "problem i madh", shtoi Ilyazi.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës