Besar Durmishi mori postin e ministrit të Ekonomisë dhe Punës

Në Ministrinë e Ekonomisë, Besar Durmishi ka marrë sot detyrën e ministrit të Ekonomisë dhe Punës.

Ai u prit në ministri nga Sekretarja e Shtetit Razmena Cekic Duroviq, e cila i uroi suksese në kryerjen e detyrës si ministre e Ekonomisë dhe Punës.

Siç thuhet në njoftim, ministri i ri tha se do të punojë në përmirësimin e standardit të qytetarëve për një jetë më të mirë dhe më të thjeshtë dhe në hapjen e vendeve të reja të punës që do t'u japin të rinjve në vendlindje një jetë më të mirë dhe më dinjitoze.

Durmishi tha se do të punojë edhe për krijimin e klimës më të favorshme për zhvillim dhe investime, lehtësimin e procedurave administrative, si dhe kushte të drejta për investitorët e huaj për të investuar.

Besar Durmishi vjen nga Komuna e Tetovës, ku më parë ka mbajtur pozitën e kryetarit të Këshillit të Komunës së Tetovës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës