Berbok në një vizitë të paparalajmëruar në Kiev

Ministrja e Jashtme gjermane Analena Berbock mbërriti në Kiev mëngjesin e sotëm në shenjë mbështetjeje për Ukrainën, në një vizitë që nuk ishte paralajmëruar më parë për arsye sigurie.

Siç raporton DPA, ministri gjerman bëri thirrje për më shumë mbështetje ndërkombëtare për mbrojtjen ajrore të Ukrainës në kushtet e ofensivës aktuale ruse.

Kjo është vizita e shtatë e Berbok në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus në shkurt 2022

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës