Benzina lirohet për gjysmë denarë, dizeli për denar

Karburanti / Foto: MPB

Nga mesnata çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 zvogëlohet për 1,00 denarë, ndërsa benzina EUROSUPER BS-95 dhe EURODISEL (D-E V) për 0,50 denarë për litër, njoftoi Komisioni Rregullativ për Energji.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS - 98 do të jetë 84,50 denarë, EUROSUPER BS - 95 do të shitet për 82,50 denarë, ndërsa EURODIZEL BS (D-E V) për 78,00 denarë për litër.

Çmimi i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1,50) zvogëlohet për 1 denarë, ndërsa një litër kushton 76,000 denarë.

Çmimi i karburantit M-1 NS do të rritet për 0,442 denarë, ndërsa për kilogram do të jetë 43,343 denarë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës