Ben Affleck ka gdhendur një mesazh romantik në unazën e Jennifer Lopez

Foto: OnTheJLo

Historia e dashurisë së këngëtares Jennifer Lopez dhe aktori Ben Affleck është vërtet e mahnitshme. Por Lopez tregon se rruga drejt përfundimit të tyre të lumtur nuk ishte aq e lehtë.

Në një intervistë të re me Apple Music, këngëtarja foli për romancën e saj të rindezur me aktorin dhe kujtoi dhimbjen që ndjeu kur u ndanë në vitin 2004.

“Ndjeva shumë dhimbje pasi u ndamë. Zemra ime nuk është thyer kurrë më shumë që nga momenti kur anuluam dasmën tonë 20 vjet më parë. “Sinqerisht, u ndjeva sikur po vdisja”, thotë Lopez.

“Për 18 vitet e ardhshme, isha absolutisht i hutuar dhe nuk mund t'i rregulloja gjërat siç duhet. Por tani, 20 vjet më vonë, kemi një fund të lumtur”, shton ajo.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck
Ben Affleck dhe Jennifer Lopez në Festivalin e Filmit në Venecia 2021 / Foto: EPA-EFE / ETTORE FERRARI

Lopez zbuloi gjithashtu se unaza e saj e fejesës me diamant jeshil ka një mesazh të fshehur. Domethënë, Affleck ka gdhendur mesazhin e saj: “Jo. Unë po shkoj. askund”.

“Kështu ai nënshkroi mesazhet tona elektronike kur filluam të flisnim sërish – “Mos u shqetëso, nuk po shkoj askund”, tha këngëtarja.

Foto: OnTheJLo

Ajo gjithashtu njoftoi se do të publikojë një album të ri, This Is Me… Tani, një version të përditësuar të albumit të saj në studio të vitit 2002 This Is Me… Pastaj.

“Tani mendoj për mesazhin e albumit – nëse edhe ju, si unë, keni periudha kur humbni shpresën dhe pothuajse hiqni dorë, mos e bëni. Dashuria e vërtetë ekziston dhe disa gjëra zgjasin përgjithmonë, ky është realiteti. Dua ta dërgoj atë mesazh në botë dhe në të njëjtën kohë duhet të jem e pambrojtur”, përfundon këngëtarja.

Si për kujtesë, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u takuan në xhirimet e "Gigli" në fund të vitit 2001. Ata e nisën lidhjen e tyre të dashurisë rreth mesit të vitit 2002 dhe në çift morën shumë publicitet. Duke qenë se ishin një çift i preferuar i publikut, në media u cilësuan si “Benifer”.

Lopez njoftoi për herë të parë fejesën e saj me aktorin në nëntor 2002, kur Affleck i dha asaj një unazë diamanti rozë prej gjashtë karatësh me vlerë 1.200.000 dollarë. Fatkeqësisht ata anuluan dasmën që ishte planifikuar për 14 shtator 2003 dhe në fillim të vitit 2004 shpallën fundin e fejesës.

Sipas shumëkujt, videoklipi i këngës "Jenny from the Block" nga Jennifer Lopez, ku shfaqet edhe Ben Affleck, është legjendare dhe përfaqëson një segment të rëndësishëm të muzikës pop amerikane të asaj periudhe.

Video e ditës