Kryeministri belg ka rënë nga biçikleta dhe ka mbetur pa ndjenja për një kohë të shkurtër

Foto: Facebook

Kryeministri belg Aleksandër De Cro ra nga biçikleta dhe humbi vetëdijen për pak kohë, dhe testet spitalore nuk treguan lëndime më të rënda, njoftoi të dielën agjencia zyrtare belge e lajmeve "Belga".

Incidenti ndodhi kur 47-vjeçari de Kron ishte duke ecur me biçikletë me djalin e tij të shtunën vonë pasdite pranë shtëpisë së tij në rajonin e Flanders, tha agjencia, duke cituar zyrën e kryeministrit.

De Cro ishte pa ndjenja për disa kohë dhe u dërgua në spital për ekzaminime, shkruan Belga.

Në një video-mesazh të postuar në rrjetet sociale të dielën, E Kro thotë se është kthyer në shtëpi.

“Për fat të mirë unë kisha një helmetë dhe djali im thirri një ambulancë”. Sportet janë të mira për shëndetin tuaj. Por ndonjëherë duhet të jesh pak i kujdesshëm”, tha De Cro në mesazh, duke falënderuar stafin mjekësor dhe njerëzit që i uruan shërim të shpejtë.

Nuk pritet që incidenti të ndikojë në orarin e kryeministrit për javën e ardhshme, njoftoi zyra e tij.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës