Ekipi i basketbollit u nis drejt Bratislavës për kualifikueset e Kupës së Europës

Foto: KFSM

Kombëtarja e Maqedonisë 3x3 në përbërje (nga e majta në të djathtë në foto) Marko Dujkovic, Hristijan Ristov, Ervin Tsogo и Milorad Minovski, të drejtuar nga përzgjedhësi Ivan Ristovsky (në mes) mëngjesin e sotëm është nisur për në Bratislavë, ku në dy ditët e ardhshme do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Kupën Evropiane, që tradicionalisht do të mbahet në shtator të vitit 2023.

Sipas pikëve të renditjes, kombëtarja jonë është vendosur në grupin B, së bashku me përzgjedhjet e Hungarisë dhe Austrisë.

Sipas orarit, ndeshjen e parë basketbollistet tanë do ta zhvillojnë të shtunën (10.06), me fillim nga ora 10:25 kundër përzgjedhjes përkatëse të Austrisë. Me Hungarinë do të garojmë një orë e gjysmë më vonë, pra në ora 12:05.

Orari dhe rezultatet do të jenë të disponueshme në tjetrën LIDHJE.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës