Basket Cam u rendit i dyti në turneun kryesor në Ligën Ballkanike

foto: kfsm.mk

Basketbollistet e Kamera e basketbollit nuk arritën të arrinin vendin e parë në turneun premier të femrave të sapoformuara Liga Ballkanike. I ftuari Leotard festoi në ndeshjen finale me minimale (83:81), me një trepikësh të realizuar katër sekonda para fundit me anë të Kuzmanoviqit.

Më parë, dy skuadrat kanë ndryshuar epërsinë dhe asnjëra prej tyre nuk ka pasur një avantazh serioz. Të paktën jo në pjesën e parë, e cila u fitua sërish nga Leotari me (43:39). Përfaqësuesi ynë dominoi çerekun e tretë, në të cilin më në fund arriti të shkëputet dhe të kalojë në epërsi me 62:57.

Por kjo rezultoi të mos mjaftonte për një fitore finale, pasi një përfundim më i mirë pati trebinjasit, ku edhe me pak fat, të nevojshëm për ndeshje të tilla, arritën në triumf.

Adamovska ishte golashënuesi më i mirë në këtë ndeshje për kampionin e Maqedonisë dhe fituese të Superkupës, duke dhënë 24 pikë, e ndjekur nga Dimova me 21. Para se të merrte faullin e pestë personal, Kmetovska shënoi 15 pikë.

Më herët, Basket Kam mposhti Herceg Novin në ndeshjen e parë gjysmëfinale me 91:76.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës