Basisti Charlie Colin, themeluesi i grupit Train, vdiq pasi rrëshqiti në dush.

Charlie Colin / Foto: Profimedia

Themeluesi i grupit të famshëm rock Train, basisti Charlie Collin vdiq pasi "rrëshqiti në dush", raportoi Sky News.

Nëna dhe motra e tij konfirmuan se aksidenti ndodhi në Bruksel, ku Colin po kujdesej për banesën e një shoku, por nuk dhanë detaje të tjera.

Anëtarët e grupit të tij i thanë lamtumirë Colin dhe e shpallën atë një "legjendë" dhe një nga arsyet kryesore të suksesit të Train.

Foto: Screenshot/Instagram

Colin ishte një anëtar themelues i grupit, së bashku me Pat Monaghan, Rob Hotchkiss, Scott Underwood dhe Jimmy Stafford, dhe me ta regjistroi hitet e mëdha muzikore "Drops of Jupiter" dhe "Marry Me".

Ai thuhet se u detyrua të largohej nga grupi në vitin 2003 për shkak të problemeve të abuzimit me substancat.

Train regjistroi hitin e tyre më të madh "Hey, Soul Sister" në vitin 2009, pas largimit të Colin nga grupi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës