Barcelona: Më 5 qershor, Messi njoftoi Laportën për transferimin në Inter Miami

Foto: EPA-EFE / ANDY RAIN

Lionel Messi sonte njoftoi vendimin e tij për t'u transferuar në Inter Miami të MLS pas largimit nga Paris Saint-Germain.

Edhe pse Barcelona ende nuk e kishte zgjidhur plotësisht situatën financiare, u përpoq ta kthente, por në fund argjentinasi vendosi të luajë larg vëmendjes së publikut.

Në një deklaratë të shkurtër mbrëmjen e sotme, gjiganti katalanas ka njoftuar publikun se Messi ka njoftuar dy ditë më parë vendimin e tij për t'u bërë lojtar i Inter Miami.

“Të hënën (5 qershor) Jorge Messi, babai dhe përfaqësuesi i Leos, informoi presidentin e klubit Joan Laporta për vendimin për t'u transferuar në Inter Miami. “Barcelona i paraqiti atij një ofertë dhe tregoi dëshirën për ta rikthyer, por presidenti e kuptoi dhe respektoi vendimin e Messit për të shkuar në një ligë që është larg syve të publikut”. thuhet në njoftimin e katalanasve.

Kujtojmë, përveç Barcelonës, Messi ishte i lidhur edhe me një transferim në Arabinë Saudite në skuadrën e Al Hilalit.

Fundi i sagës: Messi konfirmoi transferimin në Inter Miami!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës