Barnes në Kiev për një takim me Zelensky

FOTO: EPA-EFE / Williams Burns

Drejtori i CIA-s, William Barnes është në kryeqytetin ukrainas për t'u takuar me Presidentin Volodymyr Zelensky dhe kolegët e tij të inteligjencës. Barnes ishte i sigurt në ambasadën amerikane gjatë sulmeve me raketa ruse në Kiev.

Udhëtimi i tij pason një takim të hënën në Turqi me homologun e tij të inteligjencës ruse, Sergei Naryshkin.

Sipas një zyrtari amerikan, Burns "diskutoi paralajmërimin e tij drejtuar kreut të Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë kundër përdorimit të armëve bërthamore dhe përforcoi angazhimin e SHBA për të mbështetur Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus".

Video e ditës