Bardi sezonin e ardhshëm do të luajë në Champions League në vend të ligës së dytë spanjolle

enis bardi
Enis Bardi, një nga lojtarët kyç të kombëtares së Maqedonisë/Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Ennis Bardy do të largohet nga skuadra spanjolle Levante dhe do të nënshkruajë për kampionin turk Trabzonspor, “Brand” njoftoi.

Dy skuadrat sot kanë gjetur një gjuhë të përbashkët për dëmshpërblimin, i cili do të arrijë në 3 milionë euro plus bonuse shtesë dhe Bardi do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me Trabzonspor dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Champions League në vend të ligës së dytë spanjolle.

Bardi më parë ishte i lidhur me një transferim te Olympiakos, Elche, Almeria, por kampioni turk ishte më specifiki në negociata dhe arriti të arrinte marrëveshjen me Levanten.

Reprezentuesi maqedonas ka ardhur në Levante në vitin 2017 nga Ujpest, ndërsa sezonin e ardhshëm në Superligën turke do të luajë edhe një tjetër kombëtarës, Ezdjan Alioski, i cili ka nënshkruar për Fenerbahçen.

Video e ditës