Bardy ka marrë një ofertë për t'u transferuar në debutuesin e Champions League?

Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Ennis Bardy mund të kalojë në transferimin turk Trabzonspor media turke.

Dyshohet se trajneri i skuadrës gjermane Nenad Bjelica me të cilin Bardi ka punuar në Trabzonspor dëshiron ta sjellë në Gjermani.

Bjelica beson se Bardi është zgjidhja ideale për problemet e mesfushës së Union Berlin. Nën drejtimin e strategut kroat, Bardi luajti mirë në Turqi, por tashmë është në prapavijë dhe në katër ndeshjet e fundit është paraqitur vetëm një herë, për 15 minuta. Aktualisht është trajner i Trabzonit Abdullah Awci.

Informacionet janë se Union Berlin ka bërë tashmë kontaktin e parë dhe transferimi mund të realizohet nëse të dyja palët bien dakord diku në fillim të janarit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës