Breshëri dyshe për të hyrë në Ligën e Parë, Shkupi do të luajë me Belasicën

Belasica ndan një fitore nga rikthimi në elitë / Foto: facebook.com/belasicafc

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, breshëri çiftesh për mbijetesë/hyrje në Liga e parë për sezonin e ardhshëm.

Për mbijetesë në 1MFL do të luftojnë skuadrat e Shkupit dhe Tikveshit, ndërsa në elitë do të hyjnë nënkampionët e ligës së dytë Voska Sport dhe Belasica.

Me 22 maj në stadiumin “Goce Dellçev” në Prilep do të luhet një breshëri. Voska Sport dhe Tikves, dhe të njëjtën ditë do të luajnë në stadiumin e qytetit në Shtip Shkupi dhe Belasica.

Të dyja ndeshjet janë planifikuar të fillojnë nga ora 17.00:XNUMX.

Fituesit e dueleve të barazhit do të luajnë në sezonin e ardhshëm garues 2022/2023 ku do të jenë kampionët Shkupi, pastaj Akademija Pandev, Shkendija, Maqedonia GP, Renova, Bregalnica Shtip, Struga Trim Lum, Rabotniçki dhe kampionët e ligave të dyta. e Perëndimit dhe Lindjes, Fitorja dhe Sileks.

Video e ditës