Biden ishte i shqetësuar për mundësinë që Rusia të dërgonte armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti amerikan Joe Biden tha mbrëmë se është i shqetësuar për mundësinë që Rusia të dërgojë armë taktike bërthamore në Bjellorusi.

“Ata nuk e kanë bërë këtë ende”, u tha Biden gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, por “ky është një shqetësim”, shtoi presidenti amerikan.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës