Biden pretendon se Perëndimi bëri gjithçka për të përgatitur Ukrainën për një kundërsulm

FOTO, printscreen Twitter.

Vendet perëndimore kanë bërë gjithçka për të përgatitur Ukrainën për një kundërsulm, tha presidenti amerikan Joe Biden, duke shtuar se ai ishte optimist.

“Së bashku, ne bëmë gjithçka për t'i ndihmuar ata të jenë gati. Ndihma do të vazhdojë”, tha Biden në një konferencë për shtyp.

Ai vuri në dukje se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre synojnë të ndihmojnë Kievin në ofrimin e "sigurisë afatgjatë".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës