“Baba Marta” ka më shumë surpriza: Sinoptikanët parashikojnë si do të jetë moti nga e hëna

Nën ndikimin e një mase ajrore të lagësht dhe të paqëndrueshme, të hënën në disa vende në Maqedoni do të mbajë mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë jugperëndimore.

Sipas parashikimit të HMRC-së, nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të fillojë të fryjë erë e fortë veriore e cila do të bëjë që reshjet në male dhe në disa vende më të larta të kthehen në borë të dobët.

- Të martën do të mbajë erë dhe ftohtë me temperatura dukshëm më të ulëta. Më pas në ditët në vijim moti do të jetë stabil me rritje të temperaturave ditore, parashikojnë sinoptikanët.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës