Një veturë ka dalë nga rruga në Dobroshane të Kumanovës, është përmbysur dhe i është djegur 

Zjarrfikësit e Kumanovës kanë shuar zjarrin në një veturë të përmbysur “Golf” në rrugën rajonale Kumanovë-Sveti Nikollë afër Dobroshanit, njoftoi sot Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave Kumanovë. Nga SPB Kumanovë kanë bërë të ditur se vetura ka dalë nga rruga dhe se nuk ka të lënduar.

- Shërbimi zjarrfikës gjatë natës ka ndërhyrë në fshatin Dobroshane në një mjet pasagjerësh golf të përmbysur. Zjarrfikësit nga ora 23:30 deri në ora 01:15 kanë intervenuar me një veturë zjarrfikëse dhe pesë zjarrfikës, ka thënë RCUK Kumanovë.

SPB Kumanovë sot ka konfirmuar se dje rreth orës 23.30 në rrugën rajonale Kumanovë-Sveti Nikollë, automjeti i pasagjerëve "Golf", me targa të Kumanovës, i drejtuar nga Gj. Ж. (44) nga Kumanova, ka dalë nga rruga. Nga aksidenti janë shkaktuar vetëm dëme materiale, ndërsa në vendin e ngjarjes ka bërë këqyrje të ekipit nga SPB Kumanovë.

Video e ditës