Policia australiane ka gjetur më në fund trupat e mikpritësit dhe të dashurit të tij, të cilët u vranë nga një oficer policie

Baird dhe djali i tij / Foto Rrjetet sociale

Policia australiane gjeti sot trupat e ish prezantuesi televiziv Jesse Baird dhe partneri i tij Luke Davies, të cilët dyshohet se u vranë nga oficeri i policisë Beau Lamar-Condon, ish-i dashuri i prezantuesit.

Policia tha se Lamar-Condon u dha atyre informacion më herët sot që i çuan te trupat, të cilët u gjetën në një zonë rurale rreth 200 kilometra në jugperëndim të Sidneit.

"Ne kemi besim se kemi gjetur Luke dhe Jesse," tha shefi i policisë Karen Webb.

Krimi dyshohet se është kryer në Paddington, ku u gjet një plumb që përputhej me pistoletën e shërbimit të policit, së bashku me një sasi të konsiderueshme gjaku dhe shenja lufte. Trupat u zbuluan në një fermë në qytetin e Bangonia dhe policia gjeti rroba të lyera me gjak, një telefon dhe karta krediti në një kazan në Cronulla, 28 kilometra larg vendit të krimit.

Lamar-Condon u akuzua javën e kaluar për vrasjen e dyfishtë.

Oficer policie australian akuzohet për vrasjen e një prezantuesi televiziv dhe të dashurit të tij

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës