Një aeroplan ka bërë ulje emergjente në aeroportin e Tiranës, një pasagjer ka tentuar të vetëvritet

Foto: Rawpixel

Një avion që fluturonte në linjën Lion-Stamboll ka bërë ulje emergjente në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës pasditen e sotme rreth orës 14:XNUMX.

Sipas policisë, shkak për këtë është tentativa e një pasagjeri – shtetas afgan – për të kryer vetëvrasje gjatë fluturimit.

- Personi M.N (40), shtetas i Afganistanit, ka tentuar të bëjë vetëvrasje duke i prerë venat e duarve me brisk. Sipas njoftimit të policisë, ai është dërguar në spital, ku ka pranuar tretman mjekësor dhe aktualisht ndodhet në gjendje kritike për jetën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës