Linjat ajrore po fërkojnë duart - do të ketë fitime të mira nga vizitat në Lojërat Olimpike të Parisit dhe Kampionatin Evropian të Futbollit

Linja ajrore gjermane Lufthansa
Avion i linjës ajrore gjermane Lufthansa / Foto: EPA-EFE / RONALD WITTEK

Ndërsa emocioni rritet mes ndjekësve të sportit përpara Olimpiadës së Parisit 2024 dhe UEFA Euro 2024, linjat ajrore si Deutsche Lufthansa AG dhe Air France-KLM po përgatiten të përdorin strategjikisht këto ngjarje të mëdha sportive për të rritur fitimet e tyre.

Linjat e mëdha ajrore evropiane, pavarësisht pengesave të tilla si grevat, stagnimi i të ardhurave dhe problemet e prenotimeve, ruajnë një dozë optimizmi për të ardhmen. Ngjarje të tilla si Lojërat Olimpike dhe UEFA Euro Cup, të cilat po mbahen në Francë dhe Gjermani, pritet të kontribuojnë në rimëkëmbjen e industrisë së aviacionit.

Për Lufthansa, periudha e ardhshme do të jetë ndoshta më e rëndësishme sesa për tifozët e futbollit: çmimet e aksioneve të saj kanë rënë në nivele mjaft të pranueshme investimi, por investitorët po vlerësojnë kthimin që mund të presin nëpërmjet performancës së kompanisë dhe vlerave të saj.

Dhe Air France po përgatitet për një sezon veror të ngarkuar përpara Lojërave Olimpike të Parisit 2024. Me rreth 15 milionë vizitorë, nga të cilët të paktën dy milionë pritet të jenë nga jashtë, Air France po rrit kapacitetin në fluturimet e saj ndërkombëtare në distanca të gjata deri në nëntë për qind – duke përfshirë rritjen e fluturimeve për në Shtetet e Bashkuara dhe fluturime shtesë të reja. rrugët.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës