Linjat ajrore po anulojnë fluturimet për dhe nga Izraeli

Sulmet izraelite

Linjat ajrore ndërkombëtare kanë anuluar fluturimet për dhe nga Tel Aviv, disa orë pas raportimeve për një sulm izraelit në një bazë ajrore iraniane.

KLM, Swiss Air, Austrian Airlines dhe Lufthansa anuluan fluturimet e sotme për dhe nga Izraeli, njoftuan mediat izraelite.

Oraret e fluturimeve u ndërprenë gjatë javës së kaluar pasi linjat ajrore iu përgjigjën sulmit me dron dhe raketa të Iranit ndaj Izraelit të shtunën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës