Ashkovski: Kur luan për Maqedoninë nuk ka lodhje

foto: FFM

Futbolli i Maqedonisë Kombëtare A filloi përgatitjet për dy ndeshjet e reja nga kualifikueset për Kampionatin Evropian 2024.

Kundër do të luajnë së pari të zgjedhurit e përzgjedhësit Blagoja Milevski Ukrainë më 16 qershor dhe tre ditë më vonë në Mançester do të përballen me një nga favoritët e grupit, Anglia.

Përkujtim se tashmë ka filluar shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni – Ukrainë. Më shumë informacion KETU

Sulmuesi është gjithashtu në mesin e të thirrurve për duelet e ardhshme Stefan Ashkovski. Sezoni ka mbaruar dhe lojtari i klubit grek Lamia thotë se duhet harruar lodhja pas detyrave në klub.

- Më vjen mirë që jemi sërish bashkë, bashkë me të gjithë kombëtaret. Na pret një periudhë prej dy ndeshjesh me kundërshtarë të mirë. Por sigurisht le të shohim se sa larg janë mundësitë tona. Kur luan për Maqedoninë, për kombëtaren tënde, mendoj se kur vijnë ato ndeshje, harrojmë lodhjen, e vendosim në plan të dytë. Kemi një fitore, pritshmëria është të vazhdojmë serinë e mirë - tha Ashkovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës