Arsovska: Kushdo që ka paralajmëruar se Shkupi do të mbetet pa transport publik do të përgjigjet penalisht

Foto: print screen

Kryetarja e qytetit të Shkupit, Danela Arsovska, ka paralajmëruar se do të bëjë kallëzim penal kundër të gjithë atyre që kanë kërcënuar se do të largohen nga Shkupi pa transport publik.

Askush nuk mund të dalë në datën 15 të muajit dhe të thotë se nuk ka rrogë, nuk do të vozisë dhe po kryen një aktivitet me interes publik. Kushdo që ka deklaruar se Shkupi do të mbetet pa transport publik do të jetë penalisht përgjegjës për këtë, tha Arsovska në pyetjen e gazetarit pas konferencës së sotme për media për Planin e ri Detaj Urban në Komunën e Gjorçe Petrovit.

Sindikatat në JSP javën e kaluar pasditen e së enjtes njoftuan pezullimin e transportit publik urban për nesër, për shkak të pagave të papaguara për muajin janar. Autobusët nuk qarkullonin nga ora 4.30 deri në orën 6.30 kur, siç sqaruan, drejtori u tha se do t'u paguhej paga.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës