Angus Cloud: Plaga në kokën time është e vërtetë, kam thyer kafkën time dhe mezi mbijetova

Angus Cloud
Angus Cloud / Foto: Printscreen/Instagram

Aktori Angus Cloud, i njohur për rolin e tij si tregtari Fez në serialin televiziv Euphoria, zbuloi se ai për pak sa nuk vdiq në vitin 2013 pasi ra në një gropë në një kantier ndërtimi dhe i këputi kafkën.

"Është e vërtetë," tha ai "Shumëllojshmëri” duke iu referuar mbresë që kalon në anën e majtë të kokës së tij, duke zbuluar se ai e mori atë të premten më 13 pasi ra në një gropë ndërsa ecte i vetëm natën në qendër të Oakland, Kaliforni.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Angus Cloud (@anguscloud)

“U zgjova 12 orë më vonë në fund. Unë u bllokova. Më në fund u ngrita pasi nuk e di sa kohë. Ishte vërtet e vështirë të dilja jashtë sepse kafka ime ishte thyer, por nuk kishte asnjë lëndim në lëkurën time. kështu që e gjithë gjakderdhja ishte e brendshme, duke më shtypur trurin. Por ata nuk do të më gjenin poshtë. E menaxhova. Ose Zoti më gjeti, si të doni quani”, tha Cloud, i cili gjithashtu theu gishtat kur u rrëzua, por arriti të dilte nga gropa 10 metra e thellë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Angus Cloud (@anguscloud)

Nëna e tij mendonte se ai ishte nën ndikimin e ndonjë droge

Ai gjithashtu tregoi se nuk ndjeu dhimbje dhe mori autobusin për në shtëpi te mamaja e tij, por në fillim ajo mendoi se ai kishte marrë drogë.

"Sepse isha fëmijë!" Isha 14 ose 15 vjeç… Bëbëzat e mia ishin zgjeruar. U përpoqa t'i tregoja se çfarë ndodhi, por munda të filloja vetëm një fjali, por ajo nuk mund ta përfundonte. Ndaj i thashë: - Po shkoj të fle”, ka shpjeguar ai, duke theksuar se nëna e tij nuk e ka lënë të flejë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Angus Cloud (@anguscloud)

"Unë do të kisha vdekur." Ajo më dha pak ujë dhe fillova të vjella gjak të kuq të errët. Më pas më çoi në spitalin e fëmijëve dhe më shpëtuan jetën. Prej këtu është vraga. “Më kanë prerë kokën, kanë vënë disa vida dhe një pjatë ku kam thyer kafkën dhe më kanë qepur”, tha aktori. Cloud kaloi pesë ditë në njësinë e kujdesit intensiv, "i ngarkuar me morfinë", pas së cilës filloi shërimi.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Angus Cloud (@anguscloud)

“Truri është shumë i brishtë. Është pothuajse sikur asgjë nuk ka ndodhur. Jam shumë i bekuar që kam vetëm dëmtime të vogla në tru. E dini, është aq e parëndësishme sa nuk ia vlen të flitet për të”, ka treguar ai.

Video e ditës