Një përfaqësuese angleze që luajti në Kupën e Botës në Katar u akuzua për tre përdhunime

Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

Një nga tabloidet më të famshme britanike Dielli njoftoi se një futbollist i Premier League dhe një reprezentues anglez ishte arrestuar për t'u marrë në pyetje nga policia me akuzën e tre akuzave për përdhunim.

Identiteti i futbollistit nuk është bërë i ditur, por thuhet se ai ka qenë pjesë e kombëtares së Anglisë që mori pjesë në Botërorin e Katarit. Akuzat ndaj futbollistit janë për ngjarje që dyshohet se kanë ndodhur nga mesi i vitit 2021 deri në mesin e vitit 2022. Policia kishte dyshime edhe më parë, por e arrestoi kur erdhi akuza e tretë.

Ky është skandali më i fundit në Angli me seksin që më parë Mason Greenwood ai u lirua nga akuzat dhe për një periudhë më të gjatë u përball me të njëjtat akuza në rreth tetë raste. Benjamin Mandy.

Klubi i futbollistit, i cili gjithashtu nuk bëhet i ditur, nuk e suspendoi edhe pse ishte i informuar dhe e lejoi të luante dhe të stërvitej normalisht.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës